הגנה מעין הרע

1818da עין הרע
 
עין הרע זהו שמה הכולל של אמונה הטוענות כי למבטיהם ורגשותיהם של הסביבה כלפי אנשים יכולה להיות השפעה רבה על מזלם, פרנסתם, משפחתם, בטחונם, מצבם הזוגי ועוד.
אמונות מסוג זה טוענות שאפילו מבט מצד בן אדם, או מחשבה לא טובה יכולות להשפיע רבות על גורלו של הבן אדם שהמחשבה או המבט הופנו כלפיו.
 
מה זה עין הרע הנגרם על ידי קנאה?
 
ניתן להבין זאת על ידי דוגמא: קיימים שני אנשים, אחד מהם עשיר מאוד גר בוילה ענקית, מבזבז את כספו בראוותנות, בעל מספיק כסף לקנות את כל אשר הוא חפץ, עם אישה יפייפיה והרבה ילדים מוכשרים וחכמים. השני, בעל מעמד בינוני, גר בדירה רגילה של שלושה חדרים, גרוש, שעובד קשה על מנת לפרנס את ביתו ולחיות כראוי. מכיוון שהראשון יותר מוצלח, משיג דברים ביתר קלות, ודברים מסתדרים לו יותר מהשני, האדם השני מסתכל עליו בעין צרה, כלומר, מקנא בו, ובכך שולח אנרגיות שליליות המופנות כלפי האדם הראשון.
 
הקנאה היא רגש שלילי, ואותה הקנאה משודרת כאנרגיות שליליות כלפי האדם הראשון.
לבני אדם יש הילה טבעית המגנה עליהם וכל אנרגיה שלילית או עין הרע המופנת כלפי בן אדם, פוגעת בהילה ומחלישה את אותו בן אדם.
 
בן אדם עלול לעשות עין הרע על מישהו גם מבלי להתכוון לכך, באמצעות קנאה או מחשבות שליליות כלפיו. עין הרע עלולה להגיע גם מקרוב משפחה, שוב, אפילו מבלי להתכוון וללא ידיעה של אותו בן אדם שהוא עשה עין הרע על מישהו.
 
סוגים נוספים של עין הרע
 
ניתן לעשות עין הרע על מישהו לא רק באמצעות קנאה. ניתן לעשות על מישהו עין הרע, אפילו מבלי להתכוון באמצעות מחמאה או אמירה של משהו טוב על אותו בן אדם, או משהו טוב על משהו שיש לו. לדוגמא: אדם אחד מצליח בעבודתו. הוא אוהב את העבודה שלו, נהנה מעבודתו ומתפרנס ממנה בכבוד. חברו, אדם אחר, מפרגן לו על האושר שהעבודה מעניקה לו, וההצלחה שלו באותה עבודה. הוא מספר לחבריו על כשרונו של האדם הראשון באותה עבודה וכמה אושר העבודה גורמת לו.
 
בכך הוא עלול בעצם להזיק לאותו בן אדם, אפילו שכוונתו בשעת שיחתו עם חבריו הייתה טובה.
גם בכך שהוא סיפר לחבריו, הוא יכול לפגוע באותו בן אדם שנהנה מעבודתו באמצעות אנרגיות שליליות. זוהי מין התגרות בעין הרע, אפילו שהבן אדם שסיפר לחבריו כלל לא התכוון להתגרות בעין הרע, ולא התכוון לפגוע בחברו שמצליח בעבודתו.
 
יש האומרים שפעולת עין הרע עושה פעולת ייבוש, כמו לדוגמא שפרה תפסיק להניב חלב בגלל עין הרע. משום כך, יש לירוק, על מנת להראות לעין הרע שיש בך נוזלים, ושהיא לא תוכל לייבש אותך.
 
עין הרע בהיסטוריה
 
האמונה בעין הרע נובעת מכך שיש כוחות עליונים שמסוגלים לשלוט עלינו ושיש אפשרות לתקשר עמם ולהביע משאלות. אנשים האמינו שבעיניים יש כוח רב, וכי בן אדם יכול לפגוע בבן אדם אחר אפילו רק באמצעות מבט אחד.
 
מאז ומתמיד הייתה רווחת האמונה בקרב תרבויות ודתות רבות, כי ניתן להזיק לבן אדם אחר במבט או בדיבור. האמונה בדבר עין הרע הייתה חזקה בקרב תרבויות ודתות רבות לאורך כל ההיסטוריה, הם האמינו שבאמצעות הרע ניתן לגרום למוות, מחלות, איבוד ממון, מזל רע וכו'. בעבר, עשו שימוש בטקסים פולחניים, עבודת אלילים, ושימוש בחפצים כמו קמעות וחפצים שונים הנועדו להרחיק, או לספק הגנה מפני עין הרע.
 
בתרבויות עתיקות האמינו כי אנשים שאנשים בעלי מבנה עין שונה מאנשים אחרים, נחשבו לאנשים המטילים עין הרע. המצרים הקדמונים האמינו כי העין היא סמלו של "רע", אל השמש, לכן הם השתמשו בעין כסמל המספק הגנה להם, לביתם, לילדיהם ולבני משפחתם הגנה מפני השפעות שליליות.
 
המושג עין הרע הופיע בגמרא, ודיבר על יוסף בתור בן אדם שלא תפגע בו עין הרע.
נהוג לאמר, בעיקר בקרב בני עדות המזרח, את הביטוי "בן פורת יוסף", משום שעל פי הגמרא עין הרע לא יכולה לפגוע או להזיק ליוסף, וגם זרעו, צאצאיו של יוסף מוגנים מפני עין הרע.
 
סטיגמות בחברה
 
מאז ומתמיד, בקרב עדות ותרבויות שהאמינו בעין הרע, יוחסו לעין הרע מחלות ואסונות מכל הסוגים.
ייחסו לבני אדם שהיה בהם משהו שונה, או לא מתאים לאותו מקום, כוחות שליליים, ואנשים פחדו כי הם עלולים להטיל עליהם את עין הרע, רק משום שהם היו שונים במראה החיצוני שלהם.
הם נהגו גם להיזהר מאנשים בעלי מבט חודר, ומאנשים שסבלו מפזילה.
מאמינים בעין הרע מחפשים אנשים בעלי חזות חיצונית מוזרה, או שונה מהמקובל באותו מקום. לדוגמא, בארצות המזרח הרוב המוחלט של התושבים בעלי עיניים חומות, אז הם נזהרים מאנשים בעלי עיניים כחולות.
 
כל אדם חשוף לעין הרע. על פי האמונה, הסכנה גדולה יותר אצל אנשים בעלי מעמד חברתי או כלכלי גבוה, אנשים מצליחים או אנשים שנחשבים יפים. משום כך, תמיד היו אנשים רבים שנזהרו להשוויץ בהצלחתם או ביופיים, כדי להימנע מעין הרע.  האמונה אומרת שאנשים מבוגרים פגיעים יותר לעין הרע, מאשר אנשים צעירים, אך תינוקות פגיעים במיוחד ויכולים לקבל עין הרע.
משום כך, נוצרו אמונות טפלות רבות בנוגע לתינוקות כמו חפצים שונים שנועדו לשמור על התינוק, או האמונה שאסור להוציא תינוק מהבית למשך ארבעים ימיו הראשונים, כדי להימנע מהיווצרות עין הרע.
 
 
כיצד יודעים אם בן אדם נפגע מעין הרע, או שיש עליו עין הרע?
 
קיימות שיטות רבות לבדוק אם בן אדם נפגע מעין הרע:
 
אחת מהם היא באמצעות שמן. אותו בן אדם שרוצה לבדוק אם יש עליו עין הרע, צריך לשים כוס שמן מעל המיטה שלו ללילה שלם. בבוקר, מבלי להכניס דבר לפה, בלי לאכול או לשתות שום דבר, בלי לשוחח עם אף בן אדם, צריך ליטול את ידיו שלוש פעמים, ולשפוך שמן לתוך חצי כוס מים. אם השמן צף, אין על אותו בן אדם עין הרע. אך, אם השמן שוקע למטה, יש על אותו בן אדם עין הרע.
לפי חוקי הפיזיקה, השמן לא יכול לשקוע למטה, אך האמונה אומרת שאם יש על בן אדם עין הרע, או שמשהו לא בסדר עם אותו בן אדם מבחינה רוחנית, השמן ישקע למטה.
 
קמעות להתגוננות מפני עין הרע
 
הקמע הוא חפץ שמאמינים שיש לו כוחות עליונים, כמו תליונים, חמסה, קלפים עם פסוקים מהתנ"ך וכו'. קיימים קמעות רבים שנועדו להגנה מפני עין הרע, כמו החמסה. הפירוש של המילה חמסה בערבית הוא "חמש". החמסה היא קמע הנועד להגנה מפני עין הרע. החמסה היא בצורת כף יד, ויש לה חמש אצבעות.  על פי המסורת היהודית, החמסה היא כף ידה של מרים, אחותה של משה ואהרון.
 
האמונה האסלאמית טוענת כי החמסה היא בעצם ייצוג של כף ידה של פאטמה, בתו של מוחמד נביא האסלאם. חמשת האצבעות שעל החמסה, על פי אותה אמונה אסלאמית, מייצגות את חמשת עמודי האסלאם, שהם: התפילה, הצדקה, הצום, העלייה לרגל והאמונה. בגלל החמסה, אנשים מאמינים שהמספר חמש יכול להגן עליהם.
 
 
בתרבויות רבות הייתה רווחת האמונה כי אירוע גדול וחשוב, אירוע משמח כמו חתונה, עלול למשוך אליו את עין הרע כולל שדים ומזיקים אחרים. משום כך, נהוג להלביש את השושבינות בבגדים זהים לבגדי הכלה, כדי שאותם מזיקים לא ייטפלו אל הכלה.
 
 
השפעות של עין הרע
 
האמונה אומרת שאם בן אדם מאמין בכוחות עליונים ומאמין בעין הרע, הוא באמת יוכל להינזק מעין הרע או מכוחות עליונים אחרים. אם בן אדם רוצה לצאת לתחרות גדולה, בענף ספורט מסוים שהוא מתחרה בו והוא יחשוב שיש עליו עין הרע, הוא ישקיע פחות מאמץ מתוך מחשבה שהוא גם ככה יפסיד. משום כך, גם אם היה לו סיכוי לנצח באותה תחרות, הוא יפסיד כי הוא האמין מראש שיש עליו עין הרע, ולא משנה מה הוא יעשה הוא לא יוכל לנצח באותה תחרות.
 
חשיבה שלילית לרוב תוביל לתוצאות שליליות. אם בן אדם חושב מראש שהוא לא יצליח במטלה מסוימת כי יש עליו עין הרע, גם אם אין עליו, הוא יתקשה מאוד בביצוע המטלה כי הוא מראש לא ישקיע את כל כולו בביצוע אותה מטלה, משום שהוא חושב שהוא לא יצליח ואין לו מה לעשות בקשר לזה, שזוהי אמונה שגוייה הפוגעת אך ורק בו בסופו של דבר.
 
מחשבה חיובית תוביל לרוב לתוצאות חיוביות. אם בן אדם חושב שהוא יצליח בביצוע מטלה מסויימת משום שכוח עליון כזה או אחר בירך אותו, הרי שהוא יבצע את המטלה בגישה חיובית הרבה יותר, ויבצע אותה בהתלהבות רבה ובמרץ, בכך הוא יתאמץ לבצע את אותה מטלה כראוי.
 
חשוב להבין שרק משום שקיימת האמונה כי אנשים בעלי מבנה עיניים מסויים, או מראה חיצוני שונה מכולם עלולים להיות אנשים שמטילים עין הרע, אנשים שמאמינים בעין הרע מתרחקים מהם ונמנעים מהם בשל כך, ובכך מפלים אותם רק בגלל חזותם החיצונית. כדאי לשים לב לדבר ולהבחין בין מקרים אמתיים של היווצרות עין הרע לבין דעות קדומות.


קבלה מעשית - הצופן הקבלי  "כוח ההתנעה " .
קלף הצופן הקבלי והשמנים בעליי הסגולות הקבליות ,מורכבים על פי סודות הקבלה המעשית ואוצרות הידע האישי של דורון ארמוזה .
השילוב בן הצופן האישי וסגולות השמנים ,הם כוח ההתנעה בעבור משאלות הלב .
כל הצפנים הקבליים נכתבים על קלף עור כשר בשמו של המזמין או המשתמש. הצפנים מלווים בתערובות של  שמנים בעליי סגולות קבליות חזקות.
שימוש מושכל ומודרך בשמן בעל הסגולות ,מקבל עוצמה אדירה דרך אותיות הצופן האישיות הנכתבות על שם המשתמש,ואשר יובילו אותו לעליה בסולמות ,לשערים העליונים.
השילוב של הצופן האישי המוטמן בסגולות חזקות של תערובות שמנים המשתלבים האחד בשני הם המפתח הרוחני שבעזרת השם, יפתח בפניכם את השערים העליונים לאיחוליי הנפש .
השימוש בשמן הסגולות הקבליות שבתוכו נמצא קלף הצופן הקבלי על שם המשתמש מקנה עוצמות אדירות לעושה בו שימוש .
הצופן הוא אישי על שם המזמין או המשתמש ומלווה בסגולות חזקות ביותר המצויות בתערובות  שמנים.לכל צופן קבלי מצורפות הוראות שימוש שלו שיצורפו למשלוח .
 
 

צופן הגנה מעין הרע

הצופן הקבלי להגנה מחורשיי רעה מיועד לפירוק אנרגיית עין רעה ויצירת אנרגיה שומרת מפניי המבקשים את רעתנו . המחזיק בצופן הקבלי  והעושה בו שימוש מקבל הגנה מוחלטת מאנרגיית העין הרעה ומרחיק מעליו באופן מוחלט את הפגיעה מהאנרגיה הקשה הזאת .
בעת ההזמנה של הצופן יש לצרף את השם שבעבורו נכתב הצופן בצירוף שם האימא ותאריך לידה .לצופן יצורף דף הנחיה לשימוש.
חורשיי רעה נמצאים בכל מקום . הרצון המתלווה לחורשיי הרעה משלח אנרגיה החפצה לקחת מעולמנו את היקר לנו וזה יכול להתחיל בקנאה לגביי משפחתנו (בעל ילדים) וזה גולש לעוד אין ספור תחומים כולל פגיעה בחומר ובבריאות .
שילוב בחומר הקבלי והשמנים בעליי סגולות , בצירוף ידע קדום של כוח התנעה באותיות הצופן האישי, מהווים כוח מיסטי אדיר שאין כדוגמתו בעוצמת הזימונים . השימוש בשילובים המיסטיים הללו מהווים את המפתח הרוחני שבעזרת השם יפתח לכם את השערים עליונים .