צפונות המיסטיקה

המיסטיקה שהפכה להיות חלק דומיננטי מעולם הניו אייג' היא בעצם מושג עתיק יומין.
מיסטיקה הייתה קיימת מאז ומעולם, התרבות האנושית תמיד אהבה לחפש את מה שנמצא מעבר למה שנראה באמת.

מיסטיקה היא ההיפך מהמדע המדויק היא החיפוש אחר כל מה שהוא רוחני ולא חשוף וגלוי וכל מה שלא ניתן למשש אותו, לראות אותו או לשמוע אותו. מיסטיקה היא בעצם עולם שלם של אלמנטים שמתווכים בין העולם הגלוי אל העולם הרוחני הנסתר.
האדם שהוא יצור סקרן מטבעו תמיד חיפש את כל מה שאינו טבעי ונסתר מעיננו, ולכן במהלך השנים התפתחו להן בתרבויות שונות כל מני תורות מיסטיות שלכולן מכנה משותף אחד והוא המכנה המשותף הרוחני והנסתר.
כך לדוגמא בעת העתיקה המיסטיקה הייתה כישופים ומאגיות שונות ואילו המיסטיקה של היהדות מקורה בקבלה ובתורות מיסטיות אחרות של יהודים שחיברו בין היהדות למיסטיקה, ובאסלאם יש אלמנטים מיסטיים  באמונה הצופית .

המיסטיקה שואפת להצליח להביא את האדם הממשי אל העולם הבלתי ממשי ולחבר בין האדם הממשי לבין הישות הבלתי ממשית שמסתתרת אי שם.
היום בעידן המודרני המיסטיקה זוכה לעדנה מחודשת ויש רבים שפונים לתורות מיסטיות שונות , כחלק מהמסע העצמי שלהם אל תוך עצמם וכחלק מתהליך של מודעות עצמית וחיפוש עצמי.
רבים החשים בעידן החילוניות את הריקנות ואובדן הדרך בעולם הממשי מחפשים למלא אותו במידע מיסטי שמסתתר בעולמות העליונים שנמצאים למעלה.
יש היום שפע של אתרי אינטרנט שבהם ניתן לקבל מידע על מיסטיקנים שונים ועל פעילותם, יש אתרי אינטרנט המייצגים ארגונים מיסטיים שונים ששואפים להפיץ את התורות המיסטיות שלהם וכך הלאה והלאה.
אין בכוונתנו לסקור עבורכם את כל התורות המיסטיות הפופולאריות היום בישראל, אבל אפשר לומר שכל מי שמאמין במיסטיקה ובעולם הנסתר יכול לשאוב כוח רב מתורות מיסטיות שונות ובראשן הקבלה וספר הזוהר המשתייכים אל עולם המיסטיקה היהודי.

אז אם אתם מיסטיקנים בנפשכם ומעוניינים להכיר את עצמכם טוב יותר לחזק את עצמכם בעזרת המיסטיקה הרי שפרוסה בפניכם סקאלה שלמה של תורות מיסטיות שזוכות היום לתהודה ציבורית גדולה והופכת להיות חלק משגרת החיים שלנו, כך למשל סוגים שונים של רפואה אלטרנטיבית שמקורם בתורות מיסטיות מהמזרח , וכמובן ההורוסקופ השבועי שהפך להיות חלק קבוע בכל עיתון.