קבלה מעשית ועיונית

קבלה עיונית ומעשית ומה שביניהם
מאת : דורון ארמוזה
המושג קבלה מעורר בנו מיד אסוציאציות של מיסטיקה ושל עולם שבו רב הנסתר על הגלוי ואכן כך . קבלה היא תורת הסוד ,

זהו אחד מזרמי המיסטיקה הדומיננטיים במיסטיקה היהודית. לקבלה הייתה השפעה לא מועטה על ההיסטוריה ועל התרבות של העם היהודי.

תנועות כמו החסידות או השבתאות הושפעו ממנה, ומנהגים שונים ומסורות פולקלוריסטיות שונות ביהדות קשורים קשר הדוק לקבלה.
דווקא היום בעידן של מודרניזציה וקידמה כאשר יש חיפוש אחר שורשים ותרבות יהודית, הקבלה זוכה לעדנה מחודשת ויש אלפי מאמינים הנוהרים ללמוד אותה ואת רזיה.

היום יש בעולם כולו לא מעט יהודים ובני דתות אחרות המאמינים בקבלה ומנהלים סגנון חיים  לפי הקבלה.

האדם המקובל הוא זה ששואף להגיע לאיחוד מיסטי עם האלוהות, המקובל יוצר בעזרת הידע מצב שבו הוא יוצא מהעולם הגשמי שבו אנו חיים ומגיע אל העולם השמימי שבו שוכנת האלוהות.
הקבלה מחולקת לשני זרמים עיקריים שהם קבלה עיונית תיאורטית ולצידה קבלה מעשית שימושית, יש כאלו הטוענים כי יש רק קבלה עיונית ויש כאלו הטוענים כי אפשר להשתמש בקבלה עיונית וליישם אותה בצורה של קבלה מעשית.
•קבלה עיונית – הקבלה העיונית היא התהליך שבו אלו המאמינים בקבלה ואשר רוצים להכיר אותה מקרוב לומדים אותה ומנסים להבין את שורשיה ואת רזיה, הקבלה העיונית הפכה כאמור לפופולארית בשנים האחרונות ויש היום עשרות מרכזים ללימוד קבלה בשיטות שונות וע"פ תאוריות שונות. הקבלה העיונית היא מה שאנו קוראים לו חוכמת הנסתר היא מלאה בנוסחאות שונות ומיסטיקה ברמות שונות.
• קבלה מעשית –קבלה מעשית היא תהליך שבו אנו עושים שימוש בכל הסודות הנסתרים של הקבלה, כדי שיועילו לנו בחיינו. קבלה מעשית משתמשת באלמנטים מיסטיים ונפשיים שונים כדי להשפיע על תהליכים שונים בחיינו, קבלה מעשית הפכה להיות גם היא פופולארית בעידן המאה ה-21 והיא מציעה לכל אחד ללמוד את הקבלה ולדעת כיצד יוכל להשתמש בכוחות הנפשיים שלו ובכוחות המאגיים של הקבלה כדי להשפיע על מהלך חייו. קבלה מעשית בעידן המאה ה-21 מציעה גם טיפים מעשיים וסגולות שונות שבעזרתם ניתן לפתור בעיות החזרת אהבה ,ליבוי אהבה מגנוט אהבה ופתרונות לבעיות פוריות, בעיות בזוגיות, סגולות לפרנסה טובה, ועוד ועוד.

קבלה מעשית כוללת בתוכה אלמנטים כמו לחשים ,קמעות, ,שימוש בשמות השם ושמות המלאכים לרפואה קבליסטית,קריאה בכף היד, סגולות , תפילות ועוד. קבלה מעשית מציעה דרכים נסתרות ומיסטיות עבור אותם אנשים הנמצאים במצב של חוסר יכולת להשתחרר ממצב של מעכב הנותן את התחושה של דלת הנעולה בפניהם  ומחפשים את הפתרון המיסטי שיביא מזור לצרות ושחרור לחיים מאושרים ומלאי אור הזוהר .
טעמו וראו כי טוב ה''''